Основна школа ,,Јован Грчић Миленко“ у Раковцу

Село Раковац, општина Беочин, Јужнобачки округ, Република Србија,  удаљеност од Новог Сада 14 км, од Беочина 5 км. Налази се у брдима Фрушке горе на путу Беочин – Нови Сад.

У селу Раковцу налази се једно од три издвојена одељења ОШ ,,Јован Грчић миленко” из Беочина, које похађају ученици од I до IV разреда

Стара зграда школе у Раковцу саграђена је 1952. године, површине 235 м2, поседује две учионице, зборницу и санитарни простор. Стара зграда је реновирана 2004. године. Један део зграде користи ПУ „Љуба Станковић” из Беочина за своје потребе.

Све учионице опремљене су клима уређајима, белим и зеленим таблама, пројекторима и носачима пројектора, док сваки запослени поседује свој лаптоп. У већем броју учионица промењене су клупе и столице, као и наставнички столови и столице.

Овај објекат има велик простор око себе са спортским теренима на којима је 2023. године постављена нова мултифункционална подлога, заштитне мреже и ограде, исцртан кошаркашки терен и постављени нови кошеви.

Непосредно на стару зграду дограђен је нови део школе 2022. године са фискултурном салом, две учионице, зборницом и санитарним простором. Нови део школе још увек није у функцији, а када буде издвојено одељење у Раковцу кренуће са једносменским радом.