Педагошки колегијум школе

ПЕДАГОШКИ КОЛЕГИЈУМ

Педагошки колегијум у основној школи је орган који обухвата све наставнике у школи и игра важну улогу у планирању, развоју и оцењивању образовних активности и програма. Ево неких активности које обично обавља Педагошки колегијум:

1. Планирање наставних активности: Педагошки колегијум планира наставне активности, као и програме учења и наставе за све предмете и разреде у школи.
  2. Развој наставних програма: Разматрање и ажурирање наставних програма у складу са најновијим образовним стандардима и потребама ученика.
  3. Праћење напретка ученика: Прегледање и анализа резултата ученика, како на појединачном, тако и на нивоу разреда и школе, и разматрање начина за побољшање образовних процеса.
  4. Развој стратегија учења: Разговарање о различитим методама и стратегијама учења које могу бити примењене у настави како би се подстакао успех ученика.
  5. Подршка наставницима: Процењивање потреба за обуком и професионалним развојем наставника и пружање подршке у њиховом напредовању.
  6. Решавање педагошких питања: Разматрање и решавање различитих педагошких питања која се односе на учење и наставу у школи.

Педагошки колегијум је важан орган у школском окружењу који омогућава сарадњу и комуникацију међу наставницима и доприноси квалитету образовног процеса у школи.

Педагошки колегијум школе 2023-24.

Чланови Педагошког колегијума школе 2023/2024.

1. Нада Боснић, педагог – руководилац Тимова
  2. Љиљана Михајловић, психолог – руководилац Тимова