Директор школе:   Драган Митић , професор историје

Ако кажемо да је живот саздан као борба и да су велике битке нека од најважнијих поглавља српске историје многим слушаоцима, с правом, може зазвучати излизано. Међутим, они који су у биткама учествовали лично, непосредно, знају да је то смртно озбиљна ствар. То је зона у којој све фразе и позадинска прича саме себе укидају и нестају. Уз све друго што собом доносе, добро и лоше, велике ратне битке су и крајњи испит „људског материјала“, и за личност и за народ. Непогрешиво огледало и мера. Све оно какви јесмо ту бива доведено до крајњих граница, изоштрено до последњег детаља.

Можемо да кажемо да и ми у школи водимо велике и мале битке и бојеве. Али у овим биткама, ви ученици и ми наставници нисмо зараћене стране. Ми чинимо исту војску, ми смо на истој страни фронта и под истом заставом. Ми не освајамо градове, освајамо знање. Ми не освајамо државе, освајамо будућност. Некада смо ваше лево крило, некада десно. Некада вас водимо, а други пут, опет, пратимо. А након успешне битке уместо ордења добијате петице, а ми уместо вишег чина добијамо ваше дивне осмехе.

Па, до следеће битке и победе…

ваш наставник историје и

директор Драган Митић