Основна школа ,,Јован Грчић Миленко“ у Беочину – мала школа

Град Беочин, Република Србија, општина Беочин, Јужнобачки округ, удаљеност од Новог Сада 18 км, од Београда 98 км.

Основна школа „Јован Грчић Миленко“ у Беочину једна је од две основне школе на територији Општине Беочин и у њој наставу похађају ученици из места: Беочин, Беочин село, Раковац и Черевић.

Матична школа састоји се од две зграде, међусобно повезане, укупне затворене површине од 8.129 м2, тзв. ,,велика школа“ и ,,мала школа“.

Матична школа је лоцирана у самом градском насељу Беочин, док су подручне јединице у местима: Раковац, Беочин село и Черевић.

„Мала школа“ је монтажна, саграђена 1981. године, повезана је амфитеатрома са тзв. ,,великом школом“. У том делу зграде се реализује настава за ученике од I до IV разреда. Зграда ,,мале школе“ се састоји се од 10 учионица са припремним просторијама, велике фискултурне сале као амфитеатром који чини везу између ,,велике“  и ,,мале школе“ са 140 седишта где се одржавају приредбе различитог садржаја, предавања као и стручни скупови

Ова школа, укупне затворене површине 2807 м2 , када је изграђена 1981. године, носила је име Средња школа ,,Станко Пауновић Вељко“, а у њој су, од отварања до школске 1988/1989. године, наставу похађали ученици IX и X разреда усмереног образовања. Данас у овој згради наставу похађају само ученици од 1. до 4. разреда, у две смене.

У просторијама ,,мале школе” налази се зубна амбуланта Дома здравља у Беочину. Услуге користе сви ученици школе. А складу са планом здравствене заштите стоматолог организује и редовне систематске прегледе за ученике свих  разреда у школи. Тренутно није у функцији.

Током 2020. године реновиран је санитарни простор, а 2023. године извршена je санација крова на објекту ,,мале школе”, осим изнад фискултурне сале. Доградња још две учионице омогућила би прелазак на једносменски рад. Све учионице опремљене су клима уређајима, белим и зеленим таблама, пројекторима и носачима пројектора, док сваки запослени поседује свој лаптоп. У већем броју учионица промењене су клупе и столице, као и наставнички столови и столице. Овај део школе поседује и своју зборницу, такође опремљену клима уређајем, као и канцеларију психолога, канцелатију са ценрталним рачунаром, штампачем у боји и фотокопиром, затим и просторију за разговор са родитељима и канцеларију директора.