Комисија за културне активности

КОМИСИЈА ЗА КУЛТУРНЕ АКТИВНОСТИ

Комисија за културне активности у основној школи има за циљ да организује и промовише различите културне и уметничке активности које развијају креативност и изражавање уметничког талента међу ученицима, као што су:

1. Драмске радионице: Организација радионица и представа које подстичу ученике да развијају говорне вештине, изражавање емоција и тимски рад.
  2. Музичке радионице: Организација музичких радионица где ученици могу да покажу своје музичке таленте и уживају у изведби.
  3. Уметничке изложбе: Организација изложби радова ученика, укључујући слике, скулптуре, ручне радове и дизајн.
  4. Литерарни конкурси и представе: Организација конкурса за писање есеја, песама или кратких прича, као и представе или читања поезије и прозе.
  5. Позоришне представе и музичари: Организација позоришних представа и музикала у којима ученици могу да учествују и изражавају своје уметничке вештине.
  6. Културне екскурзије: Организација посета културним институцијама и догађајима, као што су музеји, галерије, представе и концерти.

Овакве активности Комисије за културне активности у основној школи имају за циљ да подстакну ученике да истражују и развијају своје интересовање за културу и уметност, да развију креативност и изражавање, као и да промовишу уметничку и културну разноликост.

Комисија за културне активности 2023-24.

ЧЛАНОВИ 2023-24.

1. Слободанка Спасојевић, учитељица