Основна школа ,,Јован Грчић Миленко“ у Беочин селу

Село Беочин, општина Беочин, Јужнобачки округ, Република Србија,  удаљеност од Новог Сада 18 км, непосредно повезано са градом Беочином. Налази се на обронцима Фрушке горе на путу ка Манастиру Беочину.

У селу Беочину налази се једно од три издвојена одељења ОШ ,,Јован Грчић миленко” из Беочина, које похађају ученици од I до IV разреда, у две смене.

Зграда школе у Беочин селу саграђена је 1829. године, затворене површине 120 м2 . Зграда је стара, али је редовно одржавана. Објекат има две учионице, зборницу, хол и санитарни простор. Све учионице опремљене су клима уређајима, белим и зеленим таблама, пројекторима и носачима пројектора, док сваки запослени поседује свој лаптоп.

Околину школе чини један терен за мале спортове и бетонирано  двориште. Овај објекат нема фискултурну салу.

Забележено је да је зграда реновирана 1910. годинe, а током 2023. године је урађено велико реновирање: комплетно су замењени прозори, уграђена су нова врата, окречени су зидови и замењен је под у просторијама у којима се одвија настава, а извршена је и хидроизолација.