Основна школа ,,Јован Грчић Миленко“ у Черевићу

Село Черевић, општина Беочин, Јужнобачки округ, Република Србија,  удаљеност од Новог Сада 33 км, од Беочина 12 км. Налази се у подножју Фрушке горе, тик уз десну обалу Дунава, на путу Беочин – Баноштор.

У селу Черевићу налази се једно од три издвојена одељења ОШ ,,Јован Грчић Миленко” из Беочина, које похађају ученици од I до IV разреда, у једној смени.

Зграда школе саграђена 1993. године, затворене површине 705 м2 и отвореног школског дворишта. Зграда поседује четири учионице, фискултурну салу, велики хол са амфитеатром, зборницу и санитарни простор. Све учионице опремљене су клима уређајима, белим и зеленим таблама, пројекторима и носачима пројектора, док сваки запослени поседује свој лаптоп. У већем броју учионица промењене су клупе и столице, као и наставнички столови и столице. Фискултурна сала, такође, поседује клима уређај.

У близини школе налазе се лепи и велики спортски терени.

Један део зграде користи за свој рад ПУ „Љуба Станковић” из Беочина.

У школи у Черевићу 2021. године стара расвета замењена је лед расветом, а у 2022. години решен вишегодишњи проблем земљане кадице у амфитеатру школе. Зграда и двориште школе и забавишта је ограђена, а постављена је и нова бехатон стаза на улазу, као и стаза која води ка спортским теренима.

Школа је потпуно реновирана 2023. године. Радовима је обухваћена реконструкција крова школе, постављени су нови прозори и врата у свим учионицама, зборници као и другим школским просторијама, реновирани су наставнички тоалети. Такође, реновирана је и фискултурна сала у којој је замењен паркет као и комплетна столарија.