Корисни линкови
Ђачко срце
Моја пријатељица – састав
Моја пријатељица
Преко пута моје куће живи једна девојчица са којом се дружим од рођења.
Она се зове Снежана, али је зовем Снежа или Снеки. Она има браонкасту косу и увек носи коњски реп што јој јако лепо стоји, такође има браонкасте миле очи и носи црвене наочаре. Никад је нисам видела да носи тамну или црну одећу, увек је обучена у боје пролећа. Увек је видим са осмехом на лицу и никад није тмурна. Никад није била захтевна нити безобразна. Спремна је да сваком помогне. Није шкрта, увек хоће да подели и има јако добру душу. Што се тиче школе, добро учи и не заборавља домаће задатке. На часовима слуша и добро памти. Има јако леп рукопис и најлепше пише штамшпана слова ћирилице. Омиљени предмети су јој географија (као и мени) и биологија.
Снежа је показала својим понашањем да је једна јако добра особа и да ће пуно добра постићи у животу.
Ученица Анка Бошковић 5-1
Наставница српског језика и књижевности Сенка Стојнић
Посета Батањи – обележавање Дана српске културе и славе храма
Представници Основне школе ,,Јован Грчић Миленко” из Беочина, директор Драган Митић и помоћник директора Радмила Јовановић, заједно са представницима општине, председницом општине Биљаном Јанковић и начелником Општинске управе општине Беочин Филипом Радуловићем, и представником Удружења ,,Чувари баштине“ из Кикинде, Милинком Арсеновим, имали су част да и ове године посете братски град Батању у Мађарској поводом Дана српске културе и славе православног храма, Цркве рођења Пресвете Богородице, у суботу, 21.9.2024. године. Више од четврт века траје пријатељство и сарадња између Беочина и Батање, започето пре 27 година када су се побратимиле школе, а касније и градови.
Дан српске културе у Мађарској обележен је богатим програмом. Свечаност је започела јутарњом литургијом у православној Цркви рођења Пресвете Богородице коју су служили протојереј ставрофор батањски свештеник Илија Галић са јерејем Светомиром Миличићем из Деске и архијерејским намесником Далибором Миленковић из Сегедина. Ретроспективну изложбу петнаест година постојања Удружења уметника ,,Круг“, уприличену у основној школи, отворио је потпредседник Удружења Радивој Галић. Уследила је литургија у храму, коју су служили батањски свештеник Илија Галић и јереј Светомир Миличић из Деске, након чега је уследило сечење славског колача у црквеној порти. Кума славе ове године је Габријела Недучин Болдог. Ученици српске двојезичне основне школе из Батање сa својим учитељима и наставницима припремили су културно-уметнички програм, а за крај дана приређен је и свечани бал у Дому културе. Посебан утисак оставили су наступи фолклорног ансамбла ветерана из Темишвара, Вокално-инструменталног састава ,,Бисери” из Великог Семикуша и младих сестара Драгане и Наташе Рајичич који су одушевили публику својом енергијом, песмом и игром. Програм су водиле Весна Галић и Маријана Њима.
Овај догађај је још једном потврдио значај и дубину веза између два града и две државе у којима живи српски народ. Овакве посете свакако ће наставити да јачају везе међу Србима.